GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 13789091
*
nr 1378 9091
Urna
Keramik. Höjd: 46 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 februari 2021
kl 18:34:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 10:58:22
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
-
6185 Lockurna
Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:14
*
Urna
nr 1378 9091
Urna
Keramik. Höjd: 46 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/2 10:58:22 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
-
6185 Lockurna
Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:14



